Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Negatívny test na koronavírus potrebujú aj bezdomovci, do nocľahárne ich inak nevpustia
13.2.2021 (Webnoviny.sk) - Služby nocľahárne pre ľudí bez domova v Trnave je možné využiť len s potvrdením o negatívnom výsledku testu na koronavírus. Samozrejmosťou je aj dezinfekcia rúk pri vstupe, meranie teploty, nosenie rúška a dodržiavanie ďalších hygienických opatrení.
Priestory nocľahárne na Coburgovej ulici sú podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej plošne dezinfikované na to určeným prípravkom tzv. fogovaním. Zariadenie je počas roka pre bezdomovcov otvorené len v noci, v terajších mrazoch bude dočasne k dispozícii 24 hodín denne.
Viac o téme: Koronavírus
Nocľaháreň Strediska sociálnej starostlivosti v Trnave má približne 40 postelí, jej kapacita momentálne stačí. Ľudia bez strechy nad hlavou ju viac využívajú práve v zimnom období. Za služby nocľahárne sa v Trnave neplatí. Podľa Stratégie riešenia problematiky ľudí bez domova na území Trnavy môže byť v meste okolo 300 – 400 ľudí bez istej strechy nad hlavou, nie všetci však žijú na ulici.
Viac k témam: bezdomovci, Koronavírus, nocľaháreň, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Negatívny test na koronavírus potrebujú aj bezdomovci, do nocľahárne ich inak nevpustia © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk