Nedeľa, 17. február 2019
Slnečno  0,5 °C
Mimoriadne správy

Návšteva Žiliny bude určite stáť za to

 Seocentrum  26. júl 2018  198
Návšteva Žiliny bude určite stáť za to

Ak vás práca zaviala až do tohto mesta, určite sa zdržte minimálne na jednu noc. Mesto Žilina, ktoré viacerí z vás poznáte len najmä kvôli tomu, lebo tadiaľ prechádzate cestou na východ a do Tatier, stojí určite za návštevu.


Nájdite si lacné ubytovanie

V prvom rade je dôležité nájsť si ubytovanie v Žiline. Ak chcete bývať v blízkosti historického centra, nájdete tam pekné hotely, avšak počítajte s prirážkou. Čím je hotel bližšie k historickým námestiam, tým je drahší. Na ceny samozrejme vplýva aj kvalita vybavenia a služby. Ubytovanie v Žiline hľadajte vopred. Tie cenovo prijateľné bývajú rýchlo obsadené, preto ak nechcete zbytočne preplácať, rezerváciu neodkladajte.

Hotel Galileo

Jedným z pekných a lacných hotelov je aj Hotel Galileo. Nachádza sa na Hlinskej ulici v Žiline. Študenti túto ulici dôverne poznajú. Na Hlinskej sú totiž aj internáty. Hotel Galileo ponúka pekné ubytovanie v Žiline aj pre náročnejších klientov. Ak chcete zorganizovať míting v Žiline, práve tento hotel vám poskytne priestory so všetkým potrebným.

Mariánske námestie

Azda najviac vás na meste Žilina zaujme Mariánske námestie. Domáci ho nazývajú aj ako Štvorcové námestie práve kvôli jeho štvorcovému tvaru. V roku 1987 bolo toto námestie spolu s okolitými uličkami vychádzajúcimi z námestia vyhlásené za Mestskú pamiatkovú rezerváciu. Na Mariánskom námestí vás zaujmú otvorené arkádové chodby, čiže podlubia (miestnymi nazývané aj laubne), ktoré si hrdí Žilinčania veľmi vážia. Len málokde nájdete takýto zachovaný skvost.
Na západnej strane námestia nájdete Kostol Obrátenia sv. Pavla a kláštor jezuitov.

Iné zaujímavé miesta a objekty, ktoré v meste nájdete

Okrem Mariánskeho námestia navštívte Farskú ulicu s množstvom obchodov, ale aj miestne divadlo spolu s Hlinkovým námestím. Odporúčame vám pozrieť aj do Rosenfeldovho paláca, ktorý mnohým pripomína slávny viedenský Belvedér. V Žiline dokonca nájdete aj zachovalú Židovskú synagógu – nachádza sa kúsok od Rosenfeldovho paláca.

Návšteva Žiliny bude určite stáť za to. Stačí, keď si na niektorom námestí sadnete na kovovú parkovú lavičku a budete sa kochať výhľadmi na toto historické mesto. Ak radi nakupujete, kúsok od historického centra sa nachádzajú aj obchodné domy. Ak radi sedíte v kaviarniach a nasávate atmosféru, tak v tom prípade vám odporúčame práve Štvorcové námestie.