Streda, 21. október 2020
Slnečno  11,7 °C
Mimoriadne správy

Naše deti naďalej trpia a Kočner sa smeje. Kušnírová dúfa, že rozhodnutie zvráti najvyšší súd

 Webnoviny   3. september 2020  43
Naše deti naďalej trpia a Kočner sa smeje. Kušnírová dúfa, že rozhodnutie zvráti najvyšší súd

3.9.2020 (Webnoviny.sk) - Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny Kušnírovej, dúfa, že Najvyšší súd SR štvrtkové rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zvráti.

Povedala to vo štvrtok pred budovou súdu po vynesení rozsudku. „Dúfam, že na Najvyššom súde SR sedia správni sudcovia a učinia spravodlivosti za dosť, pretože týmto rozhodnutím naše deti naďalej trpia a Marian Kočner sa smeje."

V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka dnes ŠTS obžalovaného Mariana Kočnera ako aj Alena Zsuzsovú oslobodil. Za vinného uznal Tomáša Szaba, ktorý je tiež vinný z vraždy podnikateľa Petra Molnára z roku 2016. Za tieto skutky mu súd uložil trest 25 rokov väzenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozsudok v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej (fotografie)

Súd uznal Kočnera za vinného z nedovoleného ozbrojovania v súvislosti s nábojmi, ktoré u neho zaistili pri jednej z domových prehliadok. Tento skutok obžalovaný priznal na začiatku procesu. Szabó je takisto vinný pre rovnaký skutok, konkrétne pre zadováženie zbraní na vraždu Kuciaka a Molnára a tiež pre neoprávnenú držbu munície. Vinný je tiež z porušovania domovej slobody. Verdikt súdu nie je právoplatný.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk - Naše deti naďalej trpia a Kočner sa smeje. Kušnírová dúfa, že rozhodnutie zvráti najvyšší súd © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.