Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Naša spoločnosť je homofóbna a nerieši sa to, skôr posilňuje. Veľký podiel na tom majú podľa Wiezika politici
Webnoviny 15. október 2022 505
15.10.2022 (Webnoviny.sk) - K nenávisti prispieva celospoločenský diskurz, ktorý nereflektuje, že naša spoločnosť je homofóbna. Nepracuje sa s tým, skôr sa to posilňuje.
V relácii Karty na stôl to povedal europoslanec a člen predsedníctva strany Progresívne Slovensko Michal Wiezik. Vyjadril sa tak v kontexte streľby na Zámockej ulici v Bratislave.
Politici na tom podľa europoslanca nesú veľký podiel zodpovednosti a mnohým akoby nedochádzalo, akú silu majú slová. Problém je podľa neho ale veľmi komplexný.
Viac k témam: Homofóbia, Šírenie nenávisti, spoločnosť, Streľba na Zámockej ulici v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk - Naša spoločnosť je homofóbna a nerieši sa to, skôr posilňuje. Veľký podiel na tom majú podľa Wiezika politici © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu