Streda, 28. február 2024
Oblačno  5 °C
Mimoriadne správy

NAKA zadržala podozrivú osobu z terorizmu, vyhrážala sa bombovými útokmi na protivládnych protestoch opozície

 Webnoviny  25. január 2024  70  
NAKA zadržala podozrivú osobu z terorizmu, vyhrážala sa bombovými útokmi na protivládnych protestoch opozície

25.1.2024 (SITA.sk) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) aktuálne zasahuje v prípade podozrenia z terorizmu. Akcia súvisí s hrozbou bombových útokov počas verejných zhromaždení v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach.

V pondelok 22. januára bol doručený Úradu vlády SR list, v ktorom sa pisateľ vyhrážal predsedovi vlády umiestnením bômb na protestných zhromaždeniach.

„Policajtom NAKA sa podarilo podozrivú osobu stotožniť a vypátrať. Pred malou chvíľou sme podozrivého zadržali a aktuálne s ním vykonávame procesné úkony,“ informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry už vedie vyšetrovanie vo veci trestného činu teroristického útoku. V prípade dokázania viny pred súdom hrozí dotyčnej osobe trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo doživotie.

Viac k témam: nahlásená bomba, Protivládne protesty, Terorizmus, Zásah NAKA
Zdroj: SITA.sk - NAKA zadržala podozrivú osobu z terorizmu, vyhrážala sa bombovými útokmi na protivládnych protestoch opozície © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.