Streda, 28. február 2024
Oblačno  6 °C
Mimoriadne správy

NAKA zadržala autora výhražných emailov zaslaných základnej škole v Banskej Bystrici, čelí obvineniu z terorizmu

 Webnoviny  22. december 2023  73  
NAKA zadržala autora výhražných emailov zaslaných základnej škole v Banskej Bystrici, čelí obvineniu z terorizmu

22.12.2023 (SITA.sk) - Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali vo štvrtok autora výhražných emailov zaslaných 7. decembra základnej škole v Banskej Bystrici.

Čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu teroristického útoku. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo doživotie.

Totožnosť pisateľa výhražných emailov zistili príslušníci NAKA v spolupráci so špecialistami z odboru počítačovej kriminality Národnej centrály osobitných druhov kriminality Prezídia Policajného zboru.

„Po vykonaní potrebných procesných úkonov dnes vyšetrovateľ tejto osobe vzniesol obvinenie z obzvlášť závažného zločinu teroristického útoku. Zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvinenej osoby do väzby,“ informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová. Ďalšie informácie o páchateľovi a samotnom skutku podľa nej v tejto chvíli nie je možné poskytnúť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Doživotie, Obvinenie, Teroristický útok, trest odňatia slobody, Vyhrážanie, Zadržanie
Zdroj: SITA.sk - NAKA zadržala autora výhražných emailov zaslaných základnej škole v Banskej Bystrici, čelí obvineniu z terorizmu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.