Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
NAKA počas akcie Investor zadržala Petra Béreša a Jána Šofranko
Webnoviny 19. máj 2023 633
19.5.2023 (SITA.sk) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala pri akcii Investor Petra Béreša a Jána Šofranko. Ako informuje portál Startitup, vyšetrovateľ žiada väzobné stíhanie pre závažný zločin podvodu.
Súvisí to s firmou Axe Capital Group, ktorej investori zverili desiatky miliónov a od jesene sa k peniazom nevedia dostať. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu má o väzbe rozhodovať v sobotu 20. mája.
Národná kriminálna agentúra vykonala raziu vo viacerých mestách v stredu a vo štvrtok vo firmách Petra Béreša. Medzi nimi je aj Axe Capital Group, do ktorej ľudia investovali desiatky miliónov eur vo viere, že ich zhodnotí na finančných trhoch.
Od minulej jesene sa k svojim peniazom nevedia dostať. Zadržaný Ján Šofranko bol členom dozornej rady od založenia Axe Capital do leta 2021.
Viac k témam: Akcia “Investor“, Obvinenie, Súdy
Zdroj: SITA.sk - NAKA počas akcie Investor zadržala Petra Béreša a Jána Šofranko © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Do rieky Ondava v Stropkove malo spadnúť malé dievčatko (foto)Nasledujúci článok
Dobrá správa pre Slovensko: Táto firma šetrí tisícky ton emisií
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete