Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
Najvyšší súd nezistil dôvody na odmietnutie obžaloby Kováčikovi a „Pánovi X“
Webnoviny 7. december 2021 546
7.12.2021 (Webnoviny.sk) - Senát 3T Najvyššieho súdu SR (NS SR) nezistil dôvody na odmietnutie obžaloby bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi a bývalému príslušníkovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Petrovi Koščovi.
Senát vyhovel sťažnosti prokurátora, zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) a prikázal mu, aby vo veci konal a rozhodol. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Špecializovaný trestný súd je názorom najvyššieho súdu viazaný a teda musí o obžalobe konať.
ŠTS odmietol obžalobu pre podozrenia z korupcie voči bývalému špeciálnemu prokurátorovi Kováčikovi a bývalému príslušníkovi SIS Koščovi, ktorý je známy pod prezývkou "pán X". Ako informoval spravodajský portál televízie Joj noviny.sk, sudca Michal Truban v 18-stranovom zdôvodnení vysvetľuje, prečo tak urobil.
Poukazoval na procesné pochybenia a tiež na to, že v prípade oboch obvinených stále nie je rozhodnuté o postupe podľa známeho paragrafu 363 Trestného poriadku. Bývalého člena SIS Košča, ktorý je na úteku a v policajnom pátraní, obvinili z toho, že mal podplatiť Kováčika sumou 50-tisíc eur, o čom vypovedal kajúcnik Bernard S.
Viac k témam: Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Najvyšší súd nezistil dôvody na odmietnutie obžaloby Kováčikovi a „Pánovi X“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO