Utorok, 29. september 2020
Zamračené  7,5 °C
Mimoriadne správy

Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má podľa prieskumu RTVS, tesne druhá je Markíza

 Webnoviny   7. február 2020  54
Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má podľa prieskumu RTVS, tesne druhá je Markíza

7.2.2020 (Webnoviny.sk) - Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má verejnoprávna Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS), za ktorou tesne nasleduje spravodajstvo súkromnej televízie Markíza.

Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu verejnej mienky zameraného na spravodajstvo v slovenských televíziách, ktorý uskutočnila spoločnosť Median SK. Prieskum realizovala v októbri až decembri 2019 na vzorke 2 125 respondentov vo veku 14 až 79 rokov.

Na otázku „Ktorá televízia má podľa Vás najobjektívnejšie spravodajstvo?“ 22,7 percenta uviedlo RTVS a 21,8 percenta sa priklonilo k spravodajstvu TV Markíza. Agentúru SITA o výsledkoch prieskumu Omnibus - Televízne spravodajstvo 2019/IV informovala Linda Kleinertová z Median SK.

Ako ďalej vyplýva z prieskumu, spravodajstvo televízie Joj uviedlo ako najobjektívnejšie 19,4 percenta a spravodajskú TA3 spomenulo 17,5 percenta respondentov. Inú televíziu uviedlo 2,9 percenta opýtaných. Respondenti mohli určiť len jednu televíziu, pričom 14,9 percenta respondentov sa k otázke nevyjadrilo.

Z údajov prieskumu MML Omnibus o vývoji vnímania najobjektívnejšieho spravodajstva televízií v rokoch 2014 až 2019 vyplýva, že od druhého polroka 2016 sa hodnotenie objektivity spravodajstva TV Markíza a RTVS vyrovnáva a je vo väčšine sledovaných období takmer zhodné.

Viac k témam: prieskum, televízia
Zdroj: Webnoviny.sk - Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má podľa prieskumu RTVS, tesne druhá je Markíza © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.