Streda, 28. február 2024
Oblačno  4,9 °C
Mimoriadne správy

Najdôveryhodnejší minister je Drucker, posledné priečky obsadili Ráž či šéf spravodlivosti Susko

 Webnoviny  10. december 2023  121  
Najdôveryhodnejší minister je Drucker, posledné priečky obsadili Ráž či šéf spravodlivosti Susko

10.12.2023 (SITA.sk) - V rebríčku dôveryhodnosti ministrov súčasnej vlády nominujú nominanti stany Hlas-SD. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre televíziu Markíza urobila Agentúra Focus.

Na prvo mieste sa v dôveryhodnosti sa konkrétne nachádzajú minister školstva Tomáš Drucker, ministerka hospodárstva Denisa Saková a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš. Všetci majú podľa prieskumu dôveru na úrovni 43 percent opýtaných.

Raši a Dolinková v prvej päťke


Za prvou trojkou nasleduje ďalší minister za stranu Hlas, konkrétne minister investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši s dôverou na úrovni 41 percent a po ňom takisto nominantka Hlasu, ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková s podporou na úrovni 38 percent.

Posledné priečky so Suskom


Nasledujú minister zahraničia Juraj Blanár a minister financií Ladislav Kamenický (obaja na úrovni 37 percent), minister životného prostredia Tomáš Taraba a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (obaja 35 percent), minister obrany Robert Kaliňák (34 percent), minister pôdohospodárstva Riachard Takáč (32 percent) a ministerka kultúry Martina Šimkovičová (31 percent).

Na posledných troch priečkach sú podľa prieskumu minister dopravy Jozef Ráž (28 percent) a podpredseda vlády Peter Kmec spolu s ministrom spravodlivosti Borisom Suskom (obaja po 24 percent). Agentúra prieskum robila v dňoch 15. až 22. novembra na vzorke 1015 respondentov.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), noví ministri, Prieskum, Prieskum dôveryhodnosti politikov
Zdroj: SITA.sk - Najdôveryhodnejší minister je Drucker, posledné priečky obsadili Ráž či šéf spravodlivosti Susko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.