Nedeľa, 27. september 2020
Polojasno  6,1 °C
Mimoriadne správy

Na životné partnerstvá sa ľudí v ankete hnutie OĽaNO neopýta, tvrdí Budaj

 Webnoviny   3. február 2020  59
Na životné partnerstvá sa ľudí v ankete hnutie OĽaNO neopýta, tvrdí Budaj

3.2.2020 (Webnoviny.sk) - Životné partnerstvá pre osoby rovnakého, ale aj rozdielneho pohlavia nebudú témou verejného internetového hlasovania. Pre agentúru SITA to povedal poslanec klubu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Ján Budaj.

Etické boje by boli zničujúce


S otázkou o životných partnerstvách by šéf hnutia Igor Matovič podľa politológa Juraja Marušiaka mohol „naraziť“ a časť voličov by stratil.

Poslanec Ján Budaj povedal, že hnutie OĽaNO ešte vlani vyzvalo opozičné strany, aby vzhľadom na ich „roztrieštenosť“ neotvárali „etické boje“.

„Máme unesený štát a kým sa to nezmení, je pre opozíciu zničujúce otvárať etické zákony,“ reagoval Budaj na otázku, či budú v ankete aj životné partnerstvá.

Matovič sa viackrát vyjadril, že jeho hnutie nepôjde do koalície, ktorá by mala vo vládnom programe agendu životných partnerstiev.

Otázku na partnerstvá neočakávali


Martin Macko z iniciatívy Inakosť ani neočakával, že by sa OĽaNO v ankete opýtalo aj na životné partnerstvá.

„Vo všeobecnosti to považujeme za nereprezentatívnu metódu, ktorej výsledky nemajú pre nás výpovednú hodnotu. Nechceme sa ani zapájať do aktivít politických strán pred voľbami,“ povedal Macko agentúre SITA.

Hnutie OĽaNO v sobotu 1. februára predstavilo prvých 11 otázok, o ktorých budú ľudia hlasovať. Zamerané budú na sociálnu oblasť či zdravotníctvo.

Hlasovaním ľudia rozhodnú o témach, ktoré sa stanú súčasťou programu prípadnej budúcej vlády.

Viac k témam: anketa, Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Na životné partnerstvá sa ľudí v ankete hnutie OĽaNO neopýta, tvrdí Budaj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.