Sobota, 24. október 2020
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Na Žiarskej chate zomrel mladý muž, odpadol a zlyhali mu životné funkcie

 Webnoviny  31. august 2020  44
Na Žiarskej chate zomrel mladý muž, odpadol a zlyhali mu životné funkcie

31.8.2020 (Webnoviny.sk) - V pondelok skorých ranných hodinách boli záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) požiadaní o pomoc pre 27-ročného Slováka, ktorý odpadol na Žiarskej chate a vzápätí mu zlyhali životné funkcie.

Ako informuje HZS na svojej webstránke, ubytovaní na chate ihneď začali s kardiopulmonálnou resuscitáciou, pri ktorej bola nápomocná aj záchranárka z Košíc. Pri resuscitácii bol použitý aj defibrilátor, ktorý bol na chate.

Záchranári HZS požiadali o súčinnosť aj posádku Rýchlej lekárskej pomoci (RLP). "Po príchode záchranných zložiek pokračovali v rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii, žiaľ, aj napriek snahe všetkých zúčastnených sa nepodarilo slovenského turistu zachrániť,“ uvádzajú horskí záchranári.

Následne telesné pozostatky transportovali do ústia Žiarskej doliny, kde boli odovzdané príslušníkom policajného zboru a pohrebnej službe.

Zdroj: Webnoviny.sk - Na Žiarskej chate zomrel mladý muž, odpadol a zlyhali mu životné funkcie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.