Pondelok, 21. október 2019
Slnečno  9,6 °C
Mimoriadne správy

Na súde začína pojednávanie s obžalovaným statikom v súvislosti s kolapsom na komplexe Trinity

 Webnoviny  21. máj 2017  110
Na súde začína pojednávanie s obžalovaným statikom v súvislosti s kolapsom na komplexe Trinity

BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) – Pred Okresný súd Bratislava II sa vo štvrtok postaví obžalovaný statik Ján T. V súvislosti s kolapsom strechy garáží bratislavského obytného komplexu Trinity z roku 2012 mu prokuratúra kladie za vinu prečin všeobecného ohrozenia.

Súd v tomto prípade už statikovi uložil trestným rozkazom podmienečný trest, prokurátor však podal voči tomu odpor. Preto súd vytýčil hlavné pojednávanie.

Strecha komplexu Trinity sa zrútila v júli 2012. Dôvodom podľa polície bolo neprimerané zaťaženie. V súvislosti s Jánom T. sa hovorilo aj pri problémoch Apollo Business Centra v Bratislave, s ktorého sa museli nájomníci vysťahovať a tiež piešťanskej budovy Centroom. Obe budovy mali problémy so statikou.Viac k témam: súdy, Trinity
Zdroj: Webnoviny.sk - Na súde začína pojednávanie s obžalovaným statikom v súvislosti s kolapsom na komplexe Trinity © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.