Nedeľa, 25. február 2024
Mimoriadne správy

Na štvrtom občianskom proteste pod Tatrami vystúpi aj exprezident Kiska

 Webnoviny  17. január 2024  119  
Na štvrtom občianskom proteste pod Tatrami vystúpi aj exprezident Kiska

17.1.2024 (SITA.sk) - V Poprade sa vo štvrtok 18. januára uskutoční už štvrtý občiansky protest proti zrušeniu špeciálnej prokuratúry, navrhovaným zmenám v trestných kódexoch a ďalším krokom vlády.

Medzi rečníkmi tentokrát vystúpi aj bývalý prezident Andrej Kiska. Informovali o tom agentúru SITA organizátorky protestu Lenka Sako a Sofia Trommlerová. Protest sa začne o 18:00 pred nákupným centrom Forum.

Jediným správnym riešením je pokračovať


„Vládna moc i naďalej pokračuje vo valcovaní právneho štátu a demokratických princípov. Nasilu a expresne rýchlo presadzuje zmeny, ktoré zo Slovenska urobia menej bezpečnú krajinu pre drvivú väčšinu jej obyvateľov a, naopak, urobia z nej veľmi bezpečnú krajinu pre pár vyvolených, pre „našich ľudí“,“ skonštatovala Sako. Riadenie štátu zo strany vládnej moci v súčasnosti označila za nekompetentné.

„Posledným dôkazom je dosadenie stredoškolsky vzdelaného bývalého futbalistu do vedenia štátnej spoločnosti Tipos s miliardovými tržbami, aj keď podmienkou na túto pozíciu je vysoká škola,“ uviedla. Vládnej moci tiež vyčíta, že i naďalej pokračuje v dezorientovanej zahraničnej politike.

„Už sa neklaňajú len Rusku, najnovšie premiér a minister zahraničných vecí sympatizujú aj s teroristom zo Severnej Kórei a volajú to sebavedomá zahraničná politika. V takejto situácii je jediným správnym riešením pokračovať v protestoch proti vládnej moci, ktorá sa takto správa,“ zhodnotila Sako.

Zobraziť fotogalériu k článku:
IV. PROTEST: Zastavme ich! (fotografie)

Ako v béčkovom mafiánskom filme


Trommlerová zase hovorí o tvrdom boji o moc v rámci vládnej koalície. „Najskôr Andrej Danko vydieral svojou prezidentskou kandidatúrou Petra Pellegriniho. Následne, keď sa Dankovi tvrdohlavý bratislavský semafor nevyhol z cesty, karta sa obrátila a mocenskú hru hrajú čelní predstavitelia Hlasu,“ poznamenala.

V súvislosti s nehodou Danka ďalej polícii vyčíta, že o nej neinformovala rýchlo a transparentne, ale útržkovito a spomalene.

„Ak by chcel Pellegrini tlačiť na Danka, aby prestal s útokmi na Pelegriniho, nerobil by to inak. Slovensko sa tak pod vedením tejto koalície stáva krajinou, kde sa havária podpredsedu parlamentu nevyšetruje, ale zneužíva na vybavovanie si účtov. Ako v béčkovom mafiánskom filme,“ zhodnotila Trommlerová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
III. PROTEST: Zastavme ich! (fotografie)

Viac k témam: Bývalý prezident, exprezident, protivládny protest
Zdroj: SITA.sk - Na štvrtom občianskom proteste pod Tatrami vystúpi aj exprezident Kiska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.