Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
Na Slovensko sa dostal nelegálny chemický postrek rastlín, kriminalisti zadržali muža z Ukrajiny
Webnoviny 21. december 2018 666
BRATISLAVA/MICHALOVCE 21. decembra (WebNoviny.sk) - Zakázané chemikálie z Ukrajiny našli minulý týždeň v priemyselnom areáli v Michalovciach kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS).
Zaistili viac ako 1 000 litrov pesticídov, herbicídov a insekticídov. Išlo o prípravky, ktoré na území Slovenska nemajú príslušnú autorizáciu. Ich predajom by obchodníci zarobili asi 150 000 eur. Nelegálne chemické látky, ktoré by stačili na chemický postrek takmer 5 000 hektárov rastlín a pôdy, chceli pašeráci využiť na obchodné účely. Časť z nich mali naloženú v aute so slovenským evidenčným číslom.
Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová, chceli ich predať slovenským poľnohospodárom, ktorí si takto obstarávajú lacnejšie prípravky na ochranu rastlín i za cenu poškodzovania životného prostredia.
V priestoroch našli aj takmer 3 500 nelegálnych cigariet JIN LING bez slovenských kontrolných známok. V tomto prípade by finančný únik na dani predstavoval 360 eur. Zadržali jedného Ukrajinca, je v policajnej cele. Vyšetrovateľ finančnej správy začal trestné stíhanie pre prečin vo veci porušovania predpisov o obehu tovaru v styku s cudzinou.
Viac k témam: Finančná správa SR, nelegálne chemikálie, Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Slovensko sa dostal nelegálny chemický postrek rastlín, kriminalisti zadržali muža z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO