Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Na Slovensko priletia v pondelok prvé dve stíhačky F-16, umiestnené budú dočasne v Kuchyni
19.7.2024 (SITA.sk) - Prvé dve stíhačky F-16 priletia na Slovensko v pondelok 22. júla vo večerných hodinách. Informovalo o tom ministerstvo obrany.
Na slávnostnom ceremoniáli odovzdania prvých dvoch lietadiel na Leteckej základni Malacky-Kuchyňa sa zúčastní prezident Peter Pellegrini, minister obrany Robert Kaliňák, náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko a tiež ďalší významní hostia zo Slovenska a zahraničia.
Tretie nadzvukové lietadlo F-16 priletí na Slovensko koncom tohto roka. Spolu budú mať ozbrojené sily na ochranu vzdušného priestoru 14 stíhačiek F-16, pričom umiestnené budú dočasne na letisku v Kuchyni, a to až do rekonštrukcie vojenského letiska Sliač.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Odovzdanie záchytného systému BAK-12 pre stíhačky F-16 (fotografie)
Viac k témam: Minister obrany SR, Prezident SR, Stíhačky F-16
Zdroj: SITA.sk - Na Slovensko priletia v pondelok prvé dve stíhačky F-16, umiestnené budú dočasne v Kuchyni © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk