Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Na Slovensko by malo prísť približne 200 českých vojakov, dorazia aj z iných krajín
Webnoviny 4. apríl 2022 617
4.4.2022 (Webnoviny.sk) - Na Slovensko by malo v pondelok a v utorok 5. apríla prísť približne 200 českých vojakov. Spolu s nimi príde aj ďalší zabezpečovací personál, ktorý sa po splnení úloh presunu vráti do Českej republiky. Pôjde o takzvanú predsunutú skupinu, ktorá vytvorí podmienky na neskorší príchod celého plánovaného kontingentu.
Celkovo by malo na Slovensku byť v rámci takzvanej predsunutej prítomnosti vojakov NATO do 600 vojakov z Českej republiky. Aktuálne sa na Slovensku nachádza aj približne 400 amerických, nemeckých a holandských vojakov v rámci schválenej aktivity NATO. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.
Vláda a parlament odsúhlasil prítomnosť zahraničných ozbrojených síl členských krajín NATO na území Slovenskej republiky. Na Slovensku by malo pôsobiť 2 100 vojakov členských krajín NATO.
Podľa schváleného materiálu by malo na Slovensko prísť do 600 vojakov z Českej republiky, do 200 vojakov z Holandska, do 100 vojakov z Poľskej republiky, do 400 vojakov zo Spojených štátov amerických a do 700 vojakov z Nemecka. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) sa tiež dohodol so slovinským rezortným partnerom Matejom Toninom na prítomnosti do 200 slovinských vojakov.
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Slovensko by malo prísť približne 200 českých vojakov, dorazia aj z iných krajín © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u
Muž po útoku nožom prišiel o oko. Belfast následne zachvátili protiimigračné nepokoje – VIDEO