Utorok, 20. október 2020
Slnečno  5,3 °C
Mimoriadne správy

Na Slovensko by mali prísť americkí vojaci, budú zabezpečovať výcvik ozbrojeným silám

 Webnoviny  19. august 2020  57
Na Slovensko by mali prísť americkí vojaci, budú zabezpečovať výcvik ozbrojeným silám

19.8.2020 (Webnoviny.sk) - Na území Slovenskej republiky by mali pôsobiť príslušníci ozbrojených síl Spojených štátov amerických. Vláda na svojom stredajšom rokovaní schválila návrh z ministerstva obrany a ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Americkí vojaci by mali na Slovensku pôsobiť 36 mesiacov a ich hlavnou náplňou práce bude zabezpečenie výcviku a poradenstva ozbrojených síl Slovenskej republiky. Vládny návrh musí ešte schváliť Národná rada SR (NR SR).

„Pôsobenie príslušníkov ozbrojených síl USA v navrhovanom období predstavuje nadviazanie bilaterálnej spolupráce s ozbrojenými silami USA, ktorá bola vykonaná na základe uznesenia NR SR z 19. júna 2018," píše sa vo vládnom návrhu.

Viac k témam: americká armáda, americkí vojaci, bilaterálne vzťahy, Ozbrojené sily SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Slovensko by mali prísť americkí vojaci, budú zabezpečovať výcvik ozbrojeným silám © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.