Nedeľa, 25. február 2024
Mimoriadne správy

Na muža v Snine mieril plastovou maketou zbrane, vyhrážal sa mu zabitím

 Webnoviny  10. január 2024  56  
Na muža v Snine mieril plastovou maketou zbrane, vyhrážal sa mu zabitím

10.1.2024 (SITA.sk) - Z trestného činu nebezpečného vyhrážania obvinila polícia muža z obce Ruská Bystrá (okres Sobrance). Protiprávneho konania sa dopustil v utorok 9. januára na Strojárskej ulici v Snine.

Ako informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, obvinený prišiel k mužovi z obce Kalná Roztoka v snahe vyvolať konflikt. Strkal do neho, pričom napadnutý muž chcel odísť preč. To ale muža z Ruskej Bystrej nahnevalo, z ruksaku vybral plastovú maketu zbrane, ktorou mieril na muža a vyhrážal sa mu zabitím.

Konanie nahnevaného muža vyvolávalo u obete strach, nakoľko v tejto situácii nebolo možné z pohľadu ohrozeného muža určiť, či išlo o reálnu zbraň, alebo len jej maketu,“ zdôraznila Ligdayová. Policajná hliadka muža obmedzila na osobnej slobode, skončil v cele policajného zaistenia.

Čo viedlo obvineného k takémuto správaniu, ako aj ďalšie okolnosti tejto udalosti polícia preveruje,“ dodala policajná hovorkyňa. Ak sa obvinenému vina preukáže, hrozí mu podľa zákona trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Viac k témam: prešovská krajská policajná hovorkyňa, Vyhrážanie
Zdroj: SITA.sk - Na muža v Snine mieril plastovou maketou zbrane, vyhrážal sa mu zabitím © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.