Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Na Ministerstve kultúry údajne vzniká nový projekt mediálnej výchovy, viesť by ho mal konšpirátor Machala
Webnoviny 14. máj 2024 515
14.5.2024 (SITA.sk) - Na Ministerstve kultúry (MK) SR zrejme vzniká projekt mediálnej výchovy. Informáciu priniesol denník HN. Projekt by mal byť podľa informácií média zameraný na deti na základných i stredných školách.
Projekt by mal viesť Machala
Cieľom projektu by malo byť zlepšovanie povedomia o masovokomunikačných prostriedkoch, taktiež zvyšovanie kritického myslenia a samostatnosti v myslení a rozhodovaní pri vonkajšom tlaku masmédií. Projekt by podľa informácií denníka HN mohol viesť generálny tajomník služobného úradu MK SR Lukáš Machala.
Ten prednedávnom vyvolal kontroverziu svojimi výrokmi polemizujúcimi o guľatosti planéty Zem. Na medializované informácie o pripravovanom projekte reagovala aj bývalá novinárka Veronika Cifrová Ostrihoňová, ktorá aktuálne kandiduje do europarlamentu za hnutie Progresívne Slovensko.
Dôležitosť mediálnej výchovy
„Mediálna výchova na školách je dôležitá. Ak ju ale naozaj má viesť konšpirátor Machala, rovno môžeme environmentálnu výchovu zveriť pánovi Huliakovi, kultúrnu výchovu pani Šimkovičovej a dopravnú výchovu pánovi Dankovi," vyjadrila sa.
Vládna koalícia sa podľa nej už neštíti ničoho, no zdôraznila, že snahy o indoktrináciu detí „pod taktovkou konšpirácií a bludov" prekračujú všetky medze.
Viac k témam: generálny tajomník služobného úradu MK SR, mediálna výchova, Ministerka kultúry SR, monitor, Projekt
Zdroj: SITA.sk - Na Ministerstve kultúry údajne vzniká nový projekt mediálnej výchovy, viesť by ho mal konšpirátor Machala © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Huliak: Európsku úniu treba zrekonštruovať a treba ju zrekonštruovať zvnútra (video)Nasledujúci článok
Zomrela sólistka Opery Slovenského národného divadla Ľubica Rybárska
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu