Pondelok, 13. júl 2020
Slnečno  10,3 °C
Mimoriadne správy

Na Liptovskej mare plávala nelegálna loď a rodinám s deťmi nechceli dať ani záchranné vesty

 Webnoviny  13. august 2019  28
Na Liptovskej mare plávala nelegálna loď a rodinám s deťmi nechceli dať ani záchranné vesty

13.8.2019 (Webnoviny.sk) - Policajti z poriečneho oddelenia zasahovali na Liptovskej Mare. Na vodnom diele zastavili nelegálnu výletnú loďku. Ohrozené boli rodiny s deťmi. Ako informovala polícia na sociálnej sieti, lodivod nemal žiadne platné doklady na plavbu s výletnou loďkou.

Na palube sa nachádzalo 21 osôb, z toho osem detí, pričom kapacita je 12 osôb. Medzi "lodivodom" a cestujúcimi narastal konflikt, lebo im nechcel dať k dispozícii záchranné vesty.

Ako neskôr vyplynulo, žiadne vesty na palube nemal. "Lodivoda" so súhlasom prokurátora zadržali, pričom len pred dvoma týždňami dostal za rovnaký delikt pokutu 300 eur.

Policajti zabezpečili iné plavidlá na bezpečný návrat pasažierov na breh. "Lodivod" je podozrivý zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia.

Viac k témam: nelegálna loď
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Liptovskej mare plávala nelegálna loď a rodinám s deťmi nechceli dať ani záchranné vesty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.