Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,5 °C
Mimoriadne správy

Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov

 Webnoviny   1. december 2023  119  
Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov

1.12.2023 (SITA.sk) - Maďarská republika obmedzila vstup kamiónov smerujúcich na Ukrajinu cez hraničný priechod Záhon a hraničný priechod Slovenské Nové Mesto.

Dôvodom je takmer tridsaťkilometrová kolóna, v ktorej na území Maďarskej republiky stojí približne 1000 kamiónov.

Z tohto dôvodu podľa hovorkyne košickej polície Lenky Ivanovej dochádza k vytváraniu kolóny nákladných vozidiel na obidvoch hraničných priechodoch.

„Kamiónová doprava bude na oboch hraničných priechodoch púšťaná priebežne, a to podľa vývoja situácie na hraničnom priechode Záhon a hraničnom priechode Slovenské Nové Mesto,“ informovala Ivanová.

Polícia v súvislosti s touto situáciou žiada vodičov prichádzajúcich k hraničným priechodom o zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť, predovšetkým však o rešpektovanie pokynov príslušníkov Policajného zboru.

Viac k témam: Dopravné obmedzenia, Hraničné priechody, Kamióny, kolóny
Zdroj: SITA.sk - Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.