Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Na Hlavnú stanicu v Bratislave dočasne nepremávajú električky, nahradili ich autobusy linky X1
Webnoviny 16. február 2019 688
BRATISLAVA 16. februára (WebNoviny.sk) - Dopravný podnik Bratislava upozorňuje cestujúcich, že v sobotu 16. februára v čase od 7:30 do 16:00 je pre orezávanie stromov na Štefanovičovej ulici operatívne vylúčená premávka električiek v úseku Imricha Karvaša - Hlavná stanica.
Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa dopravného podniku Adriana Volfová, na tomto úseku sú električky nahradené autobusovou linkou náhradnej dopravy X1.
Linka X1
Linka X1: Hlavná stanica - Blumentál premáva po okružnej trase Hlavná stanica, Šancová, Račianske mýto, Radlinského, Blumentál, Imricha Karvaša,, Nám. slobody, Hodžovo nám., Štefánikova, Hlavná stanica.
Obsluhuje zastávky „Hlavná stanica“ (nástupište ako linka 93), „Nám. F. Liszta“. „Blumentál“, „STU“ (ako linka 31, 39, 94) a „Hlavná stanica“ (výstupište ako linka 93). Premáva v intervale 10 minút.
Električky č. 1 a č. 2
Električková linka č. 1 ide počas výluky zo smeru Jungmannova od zastávky „Vysoká, Tchibo Outlet“ po trase Radlinského, Blumentál a pokračuje po trase linky 2 smer ŽST Nové Mesto. Neobsluhuje zastávky „STU“, „Úrad vlády SR“, „Nám. F. Liszta“ a „Hlavná stanica“.
Električková linka č. 2 počas výluky zo smeru ŽST Nové Mesto končí jazdu na zastávke „Blumentál“ a pokračuje ako linka č. 1 smer Jungmannova. Neobslúži zastávky „STU“, „Úrad vlády SR“, „Nám. F. Liszta“ a „Hlavná stanica“. Prestup cestujúcich medzi električkovými linkami č. 1 a 2 a náhradnou autobusovou linkou X1 je umožnený na zastávke „Blumentál“ (smer STU).
Viac k témam: DPB Dopravný podnik Bratislava, električka, Hlavná stanica v Bratislave, MHD Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Hlavnú stanicu v Bratislave dočasne nepremávajú električky, nahradili ich autobusy linky X1 © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru