Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Na čele Ružomberka chce byť aj súčasný viceprimátor Ján Bednárik, skúša to už druhýkrát
Webnoviny 7. júl 2022 509
7.7.2022 (Webnoviny.sk) - Z kresla viceprimátora Ružomberka na primátorský post sa chce v jesenných komunálnych voľbách posunúť mestský poslanec Ján Bednárik. Súčasný zástupca primátora Igora Čombora ohlásil kandidatúru na štvrtkovom tlačovom brífingu.
Bednárik kandidoval za primátora Ružomberka aj pred štyrmi rokmi, rovnako i teraz bude kandidátom Kresťanskodemokratického hnutia. Podľa vlastných slov by chcel, aby ešte v tomto roku bola rozbehnutá výstavba novej mestskej plavárne s dokončením v nasledujúcom volebnom období.
„Ak mi ľudia dajú dôveru, urobím všetko pre to, aby som do konca volebného obdobia zrealizoval nové námestie," skonštatoval Bednárik.
Kandidátov je viacero
Bednárik je v poradím tretím mestským poslancom s primátorskými ambíciami, minulý týždeň svoje kandidatúry oznámili Patrik Habo a Ľubomír Kubáň. Ešte pred nimi svoj záujem o primátorskú stoličku ohlásil aj podnikateľ Tomáš Klopta.
Viac k témam: Komunálne voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Na čele Ružomberka chce byť aj súčasný viceprimátor Ján Bednárik, skúša to už druhýkrát © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile