Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,5 °C
Mimoriadne správy

Muž zo Sobraniec zneužíval deti, navyše ich nakazil pohlavnou chorobou

 Webnoviny  15. január 2024  99  
Muž zo Sobraniec zneužíval deti, navyše ich nakazil pohlavnou chorobou

15.1.2024 (SITA.sk) - Muž pohlavne zneužíval deti a nakazil ich pohlavnou chorobou. Informuje o tom Polícia Slovenskej republiky. Voči 31-ročnému mužovi z okresu Sobrance vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Michalovciach vzniesol obvinenie zo zločinu sexuálneho zneužívania, prečinu ohrozovania pohlavnou chorobou a zločinu sexuálneho násilia v štádiu pokusu. Obvinený muž je vo vyšetrovacej väzbe.

Používal aj rovnakú "návnadu"


„Keďže v tomto prípade sú poškodenými osobami viaceré maloleté deti, bolo potrebné a priam nevyhnutné, postupovať veľmi citlivo, primerane veku i dôsledkom, ku ktorým došlo,“ ozrejmila polícia.

Výsledkom policajnej práce bolo zistenie, že poškodené deti spájala osoba obvineného. „Rovnaké bolo nielen miesto, ale i spôsob, akým ku spáchaniu skutkov dochádzalo. Obvinený muž dokonca používal aj rovnakú návnadu, akou maloletých presvedčil splniť jeho úmysly,“ uviedli policajti.

Počet obetí môže byť vyšší


Dosiaľ identifikovali tri maloleté deti, ktorým bolo po kontakte s obvineným diagnostikované pohlavne prenosné ochorenie.

Ide o maloleté deti vo veku sedem, osem a jedenásť rokov. Pokračujúce vyšetrovanie ale podľa polície naznačuje, že počet nakazených maloletých môže byť vyšší.

„Aby však nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu ďalšieho vyšetrovania, no predovšetkým vzhľadom na citlivosť prípadu a nízky vek poškodených osôb, bližšie ani podrobnejšie informácie nie je vhodné zverejňovať,“ uzavrela polícia.

Viac k témam: Krimi, Pedofil, pohlavné choroby, Sexuálne násilie, zneužívanie detí
Zdroj: SITA.sk - Muž zo Sobraniec zneužíval deti, navyše ich nakazil pohlavnou chorobou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.