Štvrtok, 29. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Muž z okresu Sobrance mal dostať odmenu za prevoz 12 migrantov, chytila ho však polícia
BRATISLAVA/SOBRANCE 31. augusta (WebNoviny.sk) - S 12 nelegálnymi migrantmi v aute chytili policajti muža z okresu Sobrance. Za prevoz štyroch cudzincov z Indie a ôsmich z Vietnamu mal dostať odmenu.
Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, cudzinci sa na naše územie dostali nelegálne mimo hraničný priechod a nemali doklady totožnosti. Prevádzač sa policajtom snažil ukryť v slepej ulici v obci Horňa v Sobraneckom okrese.
Odporúčame:
Pri kontrole cudzincov v areáli Zelená voda zadržala polícia medzinárodne hľadaného Bielorusa
Hliadke mobilnej zásahovej jednotky Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície zo Sobraniec však neušiel a zadržali ho aj spolu s nelegálnymi migrantmi. Slováka obvinili z prevádzačstva a hrozí tri roky až osem rokov. Nelegálnych migrantov vrátili v zmysle readmisnej dohody na Ukrajinu.
Viac k témam: hraničný priechod, migranti, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž z okresu Sobrance mal dostať odmenu za prevoz 12 migrantov, chytila ho však polícia © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Láska, ktorá sa vracia v bielych šatách. Romantický úvod série Wedding Dreams
Odborári v Amazon Slovakia podali podnet na inšpektorát práce, dôvodom je prepustenie predsedu odborovej organizácie
Granty v tomto roku nemôže získať hocikto, podľa odborníka sú však na stole stovky miliónov eur