Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Muž spadol z výšky niekoľko stoviek metrov, našli ho v Gerlachovských spádoch
13.6.2023 (SITA.sk) - V Gerlachovských spádoch padajúcich do Bielovodskej doliny našli horskí záchranári ostatky muža. Muž spadol z výšky niekoľko stoviek metrov a utrpel pri tom zranenia nezlučiteľné so životom.
Jeho nezvestnosť ohlásil 12. júna v nočných hodinách jeho brat, poľský občan, na tiesňovej linke. Podľa neho sa mal jeho brat pohybovať v Batizovskej doline s úmyslom vystúpiť na hrebeň.
„Záchranári požiadali o súčinnosť posádku Letky MV SR, ktorá zobrala záchranárov HZS na palubu vrtuľníka a smerovali do Batizovskej doliny a vytipovaných hrebeňových úsekov," informuje Horská záchranná služba na svojej webstránke.
Ostatky muža letecky previezli do Ždiaru, kde ich odovzdali príslušníkom Polície SR a pohrebnej službe.
Zdroj: SITA.sk - Muž spadol z výšky niekoľko stoviek metrov, našli ho v Gerlachovských spádoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Bolo by to veľmi nerozumné, varoval európske krajiny pred odvetnými clami minister financií USA
Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO