Streda, 21. február 2024
Slabý dážď  2,5 °C
Mimoriadne správy

Muž sa vyhrážal svojej matke zabitím, políciu privolal sám

 Webnoviny   6. január 2024  135  
Muž sa vyhrážal svojej matke zabitím, políciu privolal sám

6.1.2024 (SITA.sk) - Poverený príslušník policajného zboru z Nemšovej vzniesol obvinenie 37-ročnému mužovi pre prečin nebezpečného vyhrážania. Ako informuje trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, opitý muž v obci Dolná Súča žiadal od svojej 62-ročnej matky peniaze na ďalší alkohol a keď mu ich odmietla dať, bol agresívny a vyhrážal sa jej zabitím.

V kuchyni vzal do ruky kuchynský nôž, vyšiel von, kde v zúrivosti ďalej s nožom pred sebou manipuloval, vykrikoval vulgarizmy a udieral s ním do bránky. Následne sa presunul do blízkeho opusteného starého domu, pričom matka išla za ním.

„V jednej z miestností ako držal v ruke nôž sa matke vyhrážal a predmetný nôž zapichol do podlahy. Potom obvinený sám zavolal hliadku polície, ktorej sa priznal, že chcel matku napadnúť nožom,“ uviedla polícia.

Hliadka muža zadržala a bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Poverený príslušník z Nemšovej spracoval aj podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby, o ktorom bude rozhodovať súd. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Viac k témam: vyhrážanie nožom, Vyhrážanie zabitím
Zdroj: SITA.sk - Muž sa vyhrážal svojej matke zabitím, políciu privolal sám © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.