Nedeľa, 25. október 2020
Oblačno  10,9 °C
Mimoriadne správy

Muž pozitívny na Covid-19 porušil karanténu, opitý sadol na motorku a havaroval na konci obce

 Webnoviny  31. júl 2020  66
Muž pozitívny na Covid-19 porušil karanténu, opitý sadol na motorku a havaroval na konci obce

31.7.2020 (Webnoviny.sk) - Trenčianska polícia dostala na linku 158 oznámenie, že na konci obce Liešťany v okrese Prievidza, mal nehodu motocyklista, ktorý spadol zo svojho stroja. Po príchode na miesto policajti muža podrobili dychovej skúške na alkohol, výsledok bol 2,6 promile.

Ako informuje trenčianske krajské riaditeľstvo polície na sociálnej sieti, ďalšie preverovanie preukázalo, že muž mal v tom čase potvrdený pozitívny test na koronavírus a mal dodržiavať karanténne opatrenie.

"Prípad je aktuálne v štádiu objasňovania. Za nedodržanie nariadenej karantény regionálny úrad verejného zdravotníctva 20-ročnému mužovi uložil najvyššiu možnú pokutu vo výške 1 650 eur," informuje polícia s tým, že mladík sa nevyhne ďalšiemu vyšetrovaniu zo strany polície.

V súvislosti s nedodržaním povinnej karantény preveruje polícia podozrenie zo spáchania trestného činu šírenia nebezpečne nákazlivej ľudskej choroby.

Viac k témam: dopravná nehoda, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž pozitívny na Covid-19 porušil karanténu, opitý sadol na motorku a havaroval na konci obce © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.