Utorok, 22. september 2020
Slnečno  18,8 °C
Mimoriadne správy

Muž podozrivý z napadnutia dvoch žien zaútočil aj na políciu a snažil sa utiecť, hrozí mu väzenie

 Webnoviny  28. jún 2020  50
Muž podozrivý z napadnutia dvoch žien zaútočil aj na políciu a snažil sa utiecť, hrozí mu väzenie

28.6.2020 (Webnoviny.sk) - Muž podozrivý z napadnutia dvoch žien napadol v sobotu 27. júna v Bratislave aj príslušníkov polície. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

Odmietol predložiť doklady


Policajná hliadka bola predpoludním pôvodne vyslaná na Hviezdoslavovo námestie, kde mal neznámy muž fyzicky napadnúť dve ženy. Policajti podozrivého muža na základe popisu vypátrali a vyzvali ho na predloženie dokladov.

Muž však doklady odmietol predložiť a s policajnou hliadkou nespolupracoval. Policajti sa ho preto rozhodli predviesť na príslušné policajné oddelenie. Počas predvádzania podozrivý muž napadol oboch členov hliadky a dal sa na útek.

Policajtka po útoku padla na zem. Policajt ihneď muža obmedzil na osobnej slobode a privolal ďalšie hliadky. Muž putoval do cely policajného zaistenia.

Obvinenie z výtržníctva


Lustráciou v policajných evidenciách policajti zistili, že v minulosti sa už páchateľ dopustil priestupku proti občianskemu spolunažívaniu za to, že fyzicky napadol iného.

Dnes už 26-ročný mladík z Fiľakova čelí za svoje včerajšie protiprávne konanie obvineniu z pokračovacieho prečinu výtržníctva a zločinu útoku na verejného činiteľa.

Vyšetrovateľ zároveň spracováva podnet k podaniu návrhu na vzatie obvineného do väzby. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

Viac k témam: napadnutie, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž podozrivý z napadnutia dvoch žien zaútočil aj na políciu a snažil sa utiecť, hrozí mu väzenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.