Streda, 17. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
21.10.2021 (Webnoviny.sk) - Obvineniu pre zločin týrania blízkej osoby a zverenej osoby čelí 49-ročný muž z okresu Kežmarok. Dlhodobo doma psychicky týral svoju 86-ročnú matku. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až pätnásť rokov.
Ako vo štvrtok informovala hovorkyňa prešovskej krajskej polície Jana Ligdayová, muž jej zväčša pod vplyvom alkoholu vulgárne nadával, prial jej, aby už zomrela, odopieral jej spánok, rušil ju nadmerným hlukom, a to aj v nočných hodinách.
„V noci ju často budil, nútil ju piť alkohol. Mama, keď videla, že je opitý, radšej odišla z domu. Tieto stresujúce a ponižujúce situácie sa denne opakovali. Mama sa syna veľmi bála, situácia sa stále zhoršovala, začal sa už vyhrážať, že všetko podpáli,“ dodala hovorkyňa.
Muž sa podľa hovorkyne dopustil takéhoto konania napriek tomu, že bol v predchádzajúcich 24 mesiacoch za rovnaký čin odsúdený. Uložený mu bol podmienečný trest na tri roky so skúšobnou dobou v trvaní päť rokov. Polícia muža obmedzila na osobnej slobode, pričom okresný vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby.
Viac k témam: Obvinenie, Týranie
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž dlhodobo týral vlastnú mamu, hrozí mu až 15 rokov za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
Ázijské akciové trhy v pondelok klesli
Slovenská hudobná distribučná spoločnosť boduje v Európe: Z dediny pri Bratislave až k francúzskej hudobnej jednotke – VIDEO, FOTO