Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Muž chcel ukradnúť hromozvod aj auto, nožom napadol policajta
Webnoviny 23. september 2023 534
23.9.2023 (SITA.sk) - Muž sa snažil ukradnúť hromozvod aj auto na úteku pred políciou. Policajti boli v piatok dopoludnia vyrazili na Macharovú ulicu, kde mal muž poškodiť fotovoltickú tabuľu a demontovať hromozvod na streche parkovacieho domu. Keď dotyčný uvidel políciu, začal utekať.
Páchateľ vytiahol nôž na náhodného muža
Ako ďalej informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff, v parkovacom dome páchateľ vytiahol nôž na náhodného muža s cieľom zmocniť sa jeho auta.
„Z obavy o svoje zdravie sa majiteľ vozidla dal na útek, čo páchateľ využil a snažil sa odcudziť jeho vozidlo. Nakoľko však nemal kľúč od vozidla, jeho konanie sa nestretlo s úspechom," uviedol Szeiff.
Napadol aj policajta
Po príchode policajta k autu ho agresívny muž napadol s nožom v ruke. Policajný príslušník utŕžil kopanec do oblasti hrudníka a brucha. „Po krátkej chvíli bol však agresívny muž za použitia donucovacích prostriedkov obmedzený na osobnej slobode, pričom na mieste incidentu v blízkosti muža policajti zaistili aj sáčok s obsahom bielej kryštalickej látky," informuje Szeiff.
Dodáva, že predmetný sáčok polícia zaslala na expertízne skúmanie. Muž vo veku 44 rokov bol po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia.
„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V začal v súvislosti s týmto skutkom trestné stíhanie vo veci trestného činu lúpeže, trestného činu útoku na verejného činiteľa a trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi," uviedol policajný hovorca.
Viac k témam: bratislavská polícia, Krádež auta, Krimi, Útok nožom
Zdroj: SITA.sk - Muž chcel ukradnúť hromozvod aj auto, nožom napadol policajta © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu