Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Motorkár narazil pri Kozárovciach do protiidúcej dodávky, namerali mu viac než tri pol promile alkoholu
Webnoviny 4. september 2024 459
4.9.2024 (SITA.sk) - Viac ako tri promile v stredu poobede nafúkal 39-ročný motorkár, ktorý pri obci Kozárovce v Levickom okrese havaroval.
Muž počas jazdy prešiel do protismeru a narazil do protiidúcej dodávky. So zraneniami ho prevážal vrtuľník. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti.
Okolnosti, miera zavinenia a presná príčina sú predmetom vyšetrovania levickej polície.
„Pri takomto stave, v akom jazdil motorkár, sú ťažké poruchy vedomia, blúznenie, nereagovanie na podnety. Ide o vážnu otravu alkoholom, keď je pomalé dýchanie a hrozí riziko zástavy dychu a krvného obehu,“ pripomenuli policajti.
Opätovne apelujú na vodičov, aby nesadali za volant auta, motorky, či bicykla pod vplyvom alkoholu, a aby neohrozovali seba a ostatných účastníkov cestnej premávky.
Viac k témam: Alkohol, Dopravná nehoda, Motorkár
Zdroj: SITA.sk - Motorkár narazil pri Kozárovciach do protiidúcej dodávky, namerali mu viac než tri pol promile alkoholu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu