Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Motocyklista dostal pri obci Fačkov šmyk a narazil do zvodidiel, zasahovali leteckí záchranári
BRATISLAVA/ŽILINA 7. júla (WebNoviny.sk) - Leteckí záchranári zo Žiliny pomáhali v sobotu dopoludnia motocyklistovi, ktorý na ceste medzi Fačkovským sedlom a Fačkovom v okrese Žilina dostal šmyk a narazil do zvodidiel.
Tridsaťštyriročný motocyklista si pádom a následným šmykom poranil hornú končatinu a členok a spôsobil si ďalšie povrchové odreniny po tele. Lekár ho na mieste ošetril, zranenia zafixoval a v spolupráci s príslušníkmi polície ho previezli k miestu, kde mohol záchranársky vrtuľník bezpečne pristáť.
Odporúčame:
Neďaleko obce Pružina sa čelne zrazili autá, zasahovali aj leteckí záchranári
Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková, záchranári motocyklistu preložili na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave, pri vedomí ho letecky transportovali do Fakultnej nemocnice v Žiline.
Viac k témam: dopravná nehoda, leteckí záchranári, motocyklista
Zdroj: Webnoviny.sk - Motocyklista dostal pri obci Fačkov šmyk a narazil do zvodidiel, zasahovali leteckí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov