Streda, 28. október 2020
Oblačno  8,8 °C
Mimoriadne správy

Mladých ľudí chcú udržať v obci Sečianky výstavbou nájomných bytov za takmer 440-tisíc eur

 Webnoviny  25. júl 2020  64
Mladých ľudí chcú udržať v obci Sečianky výstavbou nájomných bytov za takmer 440-tisíc eur

25.7.2020 (Webnoviny.sk) - Tri rodinné domy a v nich spolu osem nájomných bytov plánujú postaviť v obci Sečianky vo Veľkokrtíšskom okrese. Podľa súťažných podkladov na dodávateľa stavby zverejnených vo vestníku Úrad pre verejné obstarávanie je celková predpokladaná hodnota ich výstavby 439 308 eur bez dane z pridanej hodnoty.

Výstavba má byť financovaná z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR, z úveru Štátneho fondu rozvoja bývania a z vlastných zdrojov. Záujemcovia o realizáciu môžu ponuky posielať do 5. augusta.

Predmet zákazky


Predmetom zákazky sú stavebné práce, vypracovanie projektovej dokumentácie, zabezpečenie pozemku pre príjazdovú komunikáciu a inžinierska činnosť spojená s výstavbou ôsmich obecných nájomných bytov bežného štandardu situovaných do objektu troch rodinných domov umiestnených bezprostredne vedľa seba. Priemerná plocha bytu je takmer 60 metrov štvorcových.

Prvý a tretí rodinný dom sú identické, ale zrkadlovo obrátené a v každom sú dva dvojizbové byty a jeden trojizbový byt. V strednom rodinnom dome sú dva trojizbové byty, zrkadlovo obrátené,“ popisuje sa v súťažných podkladoch.

Hlavne pre mladých


Ako pre agentúru SITA uviedol starosta obce Sečianky Jozef Deák, rodinné domy s nájomnými bytmi budú stáť na obecnom pozemku. „Byty sú určené hlavne pre mladé rodiny, aby sme udržali mladých ľudí v obci,“ konštatoval starosta.

Zároveň dodal, že obec má v súčasnosti 340 obyvateľov a jej počet má dlhodobo klesajúcu tendenciu, ktorú by chceli aj týmto spôsobom zastaviť. Výstavbu by chceli podľa Deáka začať v budúcom roku, keď sa podarí vybaviť financovanie a vybrať dodávateľa stavby.

Viac k témam: bývanie, nájomné byty
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladých ľudí chcú udržať v obci Sečianky výstavbou nájomných bytov za takmer 440-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.