Pondelok, 12. máj 2025
Zamračené  13,6 °C
Mimoriadne správy

Mladí podvodníci zverejnili falošný inzerát, od muža vylákali stovky eur za nový mobil

 Webnoviny   4. júl 2022  330  
Mladí podvodníci zverejnili falošný inzerát, od muža vylákali stovky eur za nový mobil

4.7.2022 (Webnoviny.sk) - Z trestného činu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva obvinila polícia 18-ročného mladíka a 19-ročnú slečnu, momentálne žijúcich v Pezinku. Ako informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, koncom minulého roka za účelom vylákania peňazí podali prostredníctvom sociálnej siete inzerát, v ktorom ponúkali na predaj nový mobilný telefón za 400 eur, ktorý ale fyzicky nemali.

Na inzerát zareagoval 22-ročný muž, ktorý požadovanú kúpnu cenu zaslal formou bankového prevodu na účet predávajúcich. „Napriek tomu, že prevod bol zrealizovaný, predávajúci tvrdili, že im peniaze stále nedošli. Kupujúcemu doposiaľ nevrátili ani peniaze, ani mu nedodali mobil,“ skonštatovala Ligdayová. Obvinení sú stíhaní na slobode.

Viac k témam: Online podvod, Podvodník
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladí podvodníci zverejnili falošný inzerát, od muža vylákali stovky eur za nový mobil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.