Utorok, 29. september 2020
Oblačno  8,1 °C
Mimoriadne správy

Miškovič mal podľa Hegera analyzovať predražené zmluvy, Budaj mu nezaplatil ani euro

 Webnoviny  26. august 2020  37
Miškovič mal podľa Hegera analyzovať predražené zmluvy, Budaj mu nezaplatil ani euro

26.8.2020 (Webnoviny.sk) - Pojem poradca v súvislosti s osobou Michala Miškoviča môže byť podľa ministra financií Edurda Hegera (OĽaNO) zavádzajúci. Ako uviedol na tlačovej konferencii po rokovaní vlády, Miškoviča si najal za 30 eur na hodinu na analyzovanie „predražených“ zmlúv, ktoré sa na ministerstve nachádzali. Dodal, že identifikovali zmluvy, pri ktorých môže dôjsť k miliónovým úsporám.

Právne služby sa rozpadli


Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) pripomenul, že envirorezort za Miškovičove právne služby nezaplatil ani euro. Vysvetlil, že právne služby sa nielen na jeho rezorte rozpadli, preto potreboval externú právnu pomoc.

Heger tvrdí, že Miškoviča najal aj preto, lebo mal odporúčania aj skúsenosť z predchádzajúcich rokov, keď pracoval na žilinskej župe, že povie pravdivý názor. A potvrdilo sa to podľa neho aj na ministerstve financií.

Budaj pripomenul, že sa ku kauze „Miškovič“ už niekoľkokrát vyjadril. „Pokiaľ sa pán Miškovič stal poradcom pána Hegera, nepovažujem to za šťastné. Spoluprácu s ním ukončíme a zdôrazňujem, že doteraz nevyčerpal ani jedno euro,“ povedal minister.

Najvýhodnejšia ponuka


Za logické považuje aj to, že jeho rezort v rámci súťaže oslovil firmy, na ktoré dostal dobré odporúčanie a z nich vybrali najvýhodnejšiu ponuku tak, ako to umožňuje zákon.

„Ja som pána Miškoviča nikdy predtým nevidel,“ reagoval na blízkosť právnika k hnutiu OĽaNO. Zmluvu s ním rezort ukončí v najkratšom možnom čase.

Opozícia podrobila kritike súčasnú vládnu koalíciu, že advokátska kancelária Michala Miškoviča uzatvorila so štátom zmluvy na právne služby za viac ako 820-tisíc eur. Miškovič je zároveň poradcom ministra financií Eduarda Hegera (OĽaNO).

Viac k témam: minister financií SR, minister životného prostredia SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Miškovič mal podľa Hegera analyzovať predražené zmluvy, Budaj mu nezaplatil ani euro © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.