Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Ministra Korčoka zaujíma názor Slovákov na EÚ a myslí si, že je najvyšší čas pýtať sa
9.5.2021 (Webnoviny.sk) - Je najvyšší čas, aby sa začala celoeurópska diskusia a pýtali sme sa občanov, čo si o Európskej únii (EÚ) myslia. Povedal to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) na stretnutí troch najvyšších ústavných činiteľov pri príležitosti Dňa Európy. Šéf rezortu diplomacie pripomenul, že sa tiež dnes otvára Konferencia o budúcnosti Európy.
„Od roku 2016 bolo viacero pokusov hľadať odpovede na budúcnosť Európskej únie. Ale táto diskusia bola najmä o tom, že politici hovorili ľudom, ako má vyzerať Európska únia. Dnes to má byť o tom, že politici majú načúvať občanom. Preto Konferencia o budúcnosti EÚ vytvára platformu na európsku a domácu debatu,“ skonštatoval Korčok.
Minister zahraničných vecí zdôraznil, že ich cieľom nie je „urobiť ódu na dokonalosť EÚ".
„Všetci vieme, že Európska únia nie je bez chýb, nie je dokonalá. Preto vítame každý názor, každý kritický názor. Ja osobitne sa zaujímam o názor mladej generácie,“ dodal Kočok s tým, že konferencia nemá byť platformou pre demagógov, ktorí európsky projekt osočujú bez toho, aby ponúkli konkrétne argumenty a riešenia. Na záver Kočok poďakoval najvyšším ústavným činiteľom, že svojou prítomnosťou upriamujú pozornosť na konferenciu.
Viac k témam: Deň Európy, Konferencia o budúcnosti Európy
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministra Korčoka zaujíma názor Slovákov na EÚ a myslí si, že je najvyšší čas pýtať sa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov