Pondelok, 28. september 2020
Oblačno  6,1 °C
Mimoriadne správy

Ministerstvo zverejnilo, ktorý kraj zaznamenal počas pandémie koronavírusu najviac priestupkov

 Webnoviny  15. september 2020  40
Ministerstvo zverejnilo, ktorý kraj zaznamenal počas pandémie koronavírusu najviac priestupkov

15.9.2020 (Webnoviny.sk) - Od začiatku pandémie koronavírusu policajti zaevidovali 9 855 udalostí, z ktorých sa v 3 687 prípadoch potvrdilo, že išlo o priestupok porušenia nariadenej karantény, povinnosti nosiť rúško alebo porušenia zákazu otvorenia prevádzok.

Hrozí vysoká pokuta


Ako ďalej v tlačovej správe informuje ministerstvo vnútra, najviac priestupkov bolo zistených v Košickom kraji, konkrétne 711 a najviac porušení povinností nosiť rúško sa objavilo v Žilinskom kraji, konkrétne 425.

Rezort vnútra v tejto súvislosti pripomína, že tí, ktorí neuposlúchnu výzvy a pokyny vydané v súvislosti s plnením zákona o civilnej ochrane, môžu byť počas mimoriadnej situácie pokutovaní do výšky 1 659 eur a v blokovom konaní do tisíc eur. Zároveň ministerstvo zdôrazňuje, že aj v súčasnosti je nevyhnutné dodržiavať pravidlá.

Nejde im o zbieranie pokút


Treba si uvedomiť, že nám v žiadnom prípade nejde o zbieranie pokút. Opatrenia majú chrániť nás všetkých a nosenie rúška je to najmenej, čo môžeme jeden pre druhého urobiť,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Mimoriadna situácia bola v súvislosti s pandémiou koronavírusu na Slovensku vyhlásená 11. marca.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, priestupok
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo zverejnilo, ktorý kraj zaznamenal počas pandémie koronavírusu najviac priestupkov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.