Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trumpova popularita klesla na historické minimum, demokrati majú šancu ovládnuť Kongres
- Top foto dňa (8. jún 2026): Zastávky Južné mesto, kauza Očistec, ruský útok v Odese a zemetrasenie
- Indické vrtuľníky evakuovali pri pobreží Ománu 24 námorníkov z horiaceho tankera
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
Ministerstvo zavádzalo o obrnených transportéroch Vydra, podľa Macka môže byť nákup predražený
Webnoviny 3. december 2018 719
BRATISLAVA 3. decembra (WebNoviny.sk) – Na ministerstve obrany podľa strany Spolu-občianska demokracia hrozia problémy s netransparentným obstarávaním. Ide o nákup obrnených transportérov Vydra. Strana preto vyzýva premiéra, aby materiál o kúpe nezaradil na rokovanie vlády.
Ministerstvo obrany predložilo na rokovanie vlády materiál na obstarávanie 81 kusov kolesových bojových obrnených vozidiel 8x8 Vydra za 417 miliónov eur.
„Materiál chce ministerstvo predložiť na rokovanie vlády napriek tomu, že sa nevyrovnalo s pripomienkami z pripomienkového konania. Ministerstvo opakovane zavádzalo o postupe výberu typu vozidla, vývoji aj vhodnosti,“ povedal v pondelok na tlačovej besede expert SPOLU na obranu a bezpečnosť Pavel Macko.
Nákup Vydier má podľa Macka niekoľko nedostatkov. „Je odôvodnená obava, že je predražený. Nezabezpečuje náš strategický záväzok k NATO, ktorý by mal byť prvoradý. To je výstavba ťažkej mechanizovanej brigády. Existuje hrozba, že nakúpené vozidlá nebudú mať konfiguráciu, na ktoré boli vykonané skúšky a budú nebezpečné pre vojakov,“ vyhlásil Macko, ktorý si myslí, že nákup môže byť predražený o sto miliónov eur.
Viac k témam: Ministerstvo obrany SR, Pavel Macko, SPOLU – občianska demokracia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo zavádzalo o obrnených transportéroch Vydra, podľa Macka môže byť nákup predražený © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO
Chýbajúci zub vyriešia pevné mostíky na zuby