Sobota, 26. september 2020
Zamračené  7,7 °C
Mimoriadne správy

Ministerstvo vnútra sa pripravuje na druhú vlnu koronavírusu, rúška by už nemali byť problém

 Webnoviny   7. august 2020  46
Ministerstvo vnútra sa pripravuje na druhú vlnu koronavírusu, rúška by už nemali byť problém

7.8.2020 (Webnoviny.sk) - Na prípadnú druhú vlnu pandémie koronavírusu pripravuje sekcia krízového riadenia ministerstva vnútra plán. Na dnešnej tlačovej konferencii to uviedol prvý podpredseda Združenia miest a obcí Slovenska Radomír Brtáň. Rezort vnútra pri vytváraní plánu spolupracuje so všetkými organizáciami, ktoré sú členmi Ústredného krízového štábu.

Inštitúcie budú mať "manuál"


Postupy v pláne sa budú týkať viacerých oblastí, ktorých sa dotkol problém so šírením koronavírusu. Ministerstvo vnútra plán spracovalo na základe postupov, ktoré boli na Slovensku od marca zavádzané do praxe. V pláne teda budú spísané postupy, čo najskôr zariadiť, aby príslušná inštitúcia alebo orgán vedel, ako má postupovať. Bude to taký manuál, ktorý doteraz chýbal,“ povedal Brtáň.

Viac o téme: Koronavírus


Slovensko je podľa neho na prípadnú druhú vlnu materiálne pripravené lepšie, než v prípade prvej vlny.

Obyvatelia už majú rúška


Sme v zásade už trochu pripravení. Prvá, niekoľko mesiacov trvajúca vlna už prešla. Každá domácnosť a každý obyvateľ už rúška má, dokonca sú už dostupné na trhu. Prvotný problém pri prvej vlne bol, že rúška sa nedali kúpiť. Hľadali sme spôsoby, ako to urobiť a látkové rúška sa ukázali ako jedno z riešení a jedným z najlepších riešení, aby rozširovanie nákazy neprebiehalo,“ dodal Brtáň.

Brtáň prezradil, že plán na vysporiadanie sa s druhou vlnou nákazy je aktuálne vo fáze prípravy. Presný termín jeho dokončenia zatiaľ nie je známy. O jeho dokončení bude informovať priamo rezort vnútra.

Viac k témam: COVID-19, druhá vlna epidémie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo vnútra sa pripravuje na druhú vlnu koronavírusu, rúška by už nemali byť problém © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.