Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
- Maďarsko sa bude snažiť diverzifikovať dodávky energie. Magyar chce tiež expanziu V4
- Francúzske úrady prepustili z väzby kapitána tankera z ruskej „tieňovej flotily“
- Ruské útoky proti Ukrajine zabili počas uplynulého dňa 16 civilistov, ďalších 86 utrpelo zranenia
Ministerstvo vnútra pripravilo prvý repatriačný let z Jordánska, čaká na posledné povolenia
Webnoviny 1. marec 2026 205
1.3.2026 (SITA.sk) - Letecký útvar Ministerstva vnútra SR je pripravený v utorok 3. marca uskutočniť prvý potvrdený repatriačný let z Ammánu v Jordánsku, a to na základe požiadavky Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.
Podľa rezortu vnútra má útvar zabezpečený pozemný servis na letisku v Ammáne a väčšinu potrebných diplomatických povolení na prelet a pristátie. Z krajín, kde Slovensko zatiaľ nemá recipročné povolenia, sa očakáva už len schválenie zo strany Srbska a Egypta. Let je pripravený a môže byť realizovaný v priebehu niekoľkých hodín od objednania a požiadavky.
Rezort upozorňuje, že vzhľadom na uzavreté letiská a obmedzené vzdušné priestory v regióne Blízkeho východu zatiaľ nie je možné predpokladať, kedy alebo či bude možné organizovať repatriačné lety aj z iných oblastí regiónu. Informoval o tom hovorca ministerstva vnútra Matej Neumann.
Viac k témam: repatriačný let
Zdroj: SITA.sk - Ministerstvo vnútra pripravilo prvý repatriačný let z Jordánska, čaká na posledné povolenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA