Nedeľa, 25. október 2020
Oblačno  9,3 °C
Mimoriadne správy

Ministerstvo vnútra chce nakúpiť štvorkolky a motorové člny ako pomoc v boji proti envirokriminalite

 Webnoviny   2. október 2020  30
Ministerstvo vnútra chce nakúpiť štvorkolky a motorové člny ako pomoc v boji proti envirokriminalite

2.10.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo vnútra vyhlásilo verejné obstarávanie na zabezpečenie viacerých typov dopravných prostriedkov za účelom boja proti envirokriminalite.

Ako sa ďalej uvádza v oznámení na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, náklady na zabezpečenie techniky odhadli na 1 499 543 eur bez DPH. Obstarávanie je podľa ministerstva súčasťou projektu „Posilnenie kapacít Policajného zboru v boji proti environmentálnej trestnej činnosti“.

Štvorkolky aj člny


Konkrétne má rezort v úmysle zabezpečiť napríklad dva nafukovacie člny s vrtuľovými motormi s kapacitou na prepravu minimálne šiestich osôb. Takisto chce zadovážiť deväť motorových štvorkoliek s pohonom 4x4. Tie by mali byť vybavené napríklad navijákmi alebo boxami na prepravu batožiny.

Ďalším artiklom, ktorý ministerstvo plánuje kúpiť sú terénne vozidlá 4x4 s kapacitou na prepravu aspoň piatich osôb. Konkrétne chce rezort zabezpečiť deväť takýchto vozidiel. Rovnako deväť by malo byť úžitkových vozidiel - dodávok 4x4, schopných prepraviť aspoň osem osôb.

Rôzne príslušenstvo


Súčasťou obstarávania je aj zámer zabezpečiť deväť vozidiel SUV nižšej strednej alebo strednej triedy s pohonom 4x4 s hybridným pohonom a tiež deväť automobilov nižšej strednej alebo strednej triedy typu „Combi Wagon“ s hybridným pohonom.

Ministerstvo k dopravným prostriedkom obstaráva aj rôzne príslušenstvo, napríklad vozíky na prepravu člnov a štvorkoliek.

Záujemcovia o dodanie techniky môžu rezortu predkladať ponuky do 28. októbra. Kritériom vyhodnocovania ponúk má byť najvýhodnejšia cena.

Viac k témam: verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo vnútra chce nakúpiť štvorkolky a motorové člny ako pomoc v boji proti envirokriminalite © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.