Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
- Talianska polícia zhabala v prístave Vado Ligure 770 kilogramov kokaínu za štvrť miliardy eur
- Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Ministerstvo spravodlivosti spustil vyhodnocovanie podnetov k novému Občianskemu zákonníku
Webnoviny 3. december 2025 250
3.12.2025 (SITA.sk) - Prijímanie podnetov v rámci pripomienkového konania k návrhu Občianskeho zákonníka je ukončené. Informovalo tom ministerstvo spravodlivosti. Návrh nového Občianskeho zákonníka sa podľa slov rezortu stretol s mimoriadne veľkým záujmom odbornej aj laickej verejnosti.
Ministerstvo teraz v spolupráci s kodifikačnou komisiou spúšťa proces dôkladného vyhodnocovania. Súčasťou pritom budú aj rozporové konania v prípadoch, kde to bude nevyhnutné na dosiahnutie konsenzu.
„Zmeny v návrhu zákona kódexového typu nikdy nie sú triviálne. Nateraz je preto predčasné vyjadrovať sa k tomu, ako budú jednotlivé podnety vyhodnotené. Pripomienky si vyžadujú detailnú právnu analýzu,“ zhodnotil minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD).
Ministerstvo pripomenulo, že príprava nového Občianskeho zákonníka bola komunikovaná a prezentovaná všetkými zainteresovaným stranám, a teda odbornej aj laickej verejnosti. V takejto komunikácii ministerstvo naďalej pokračuje.
Viac k témam: Minister spravodlivosti, Občiansky zákonník
Zdroj: SITA.sk - Ministerstvo spravodlivosti spustil vyhodnocovanie podnetov k novému Občianskemu zákonníku © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Maďarský prezident Sulyok nemá na výber. Podpíše zákon o svojom odvolaní
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny