Nedeľa, 25. február 2024
Mimoriadne správy

Ministerstvo otvára slovenským obranným podnikom dvere do zahraničia, informoval Kaliňák (foto)

 Webnoviny  16. január 2024  90  
Ministerstvo otvára slovenským obranným podnikom dvere do zahraničia, informoval Kaliňák (foto)

16.1.2024 (SITA.sk) - Rezort obrany otvára dvere slovenským obranným podnikom. Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) v utorok v priestoroch ministerstva obrany prijal veľvyslancov zo šiestich krajín a diskutoval s nimi o príležitostiach rozširovania spolupráce ako na politickej, tak aj vojenskej úrovni.

Stretol sa s veľvyslancami Brazílie, Indie, Indonézie, Izraela, Japonska a Talianska, čo bolo príležitosťou na identifikovanie možností prepojenia obranného priemyslu s týmito krajinami.

Na sociálnej sieti o tom informoval rezort obrany s tým, že Slovensko v rámci vybraných produktov spoločností Združenia bezpečnostného a obranného priemyslu môže ponúknuť viacero svojich výrobkov, ako napríklad muníciu, samohybné húfnice Zuzana a Bia a tiež odmínovače Božena.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


"O tieto produkty je aktuálne na svetovom trhu veľký záujem, a preto naplno makáme a komunikujeme s našimi partnermi – ide o jedinečnú príležitosť ako opäť oživiť slovenský obranný priemysel a posilniť našu ekonomiku," uzavrelo ministerstvo obrany.

Viac k témam: Minister obrany SR, Odmínovací systém Božena, Zbrojársky priemysel
Zdroj: SITA.sk - Ministerstvo otvára slovenským obranným podnikom dvere do zahraničia, informoval Kaliňák (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.