Streda, 18. marec 2026
Mimoriadne správy
- Zelenskyj: Jarná ofenzíva Rusov zlyhala, okupanti to skúšajú infiltráciou – FOTO
- Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas
- Trump kritizuje Zelenského, dohoda s ním je vraj ťažšia než s Putinom
- Syn zosadeného šáha sa hlási o slovo. Exilový korunný princ Rezá Pahlaví chce viesť Irán po páde režimu
- Orbán vs. Magyar. Maďarsko čaká veľká predvolebná konfrontácia, jej súčasťou sú aj obvinenia z cudzieho zasahovania
Ministerstvo obrany vysúťažilo lacnejšie pohonné látky, zverejnili aj názov víťaznej firmy
BRATISLAVA 6. november (WebNoviny.sk) - Ministerstvo obrany SR nakúpi pohonné hmoty lacnejšie. Vyplýva to z výsledkov súťaže, ktorú rezort uskutočnil prostredníctvom elektronického trhoviska.
Ceny benzínu a nafty budú tak v porovnaní s cenami pre ostatných odberateľov nižšie v priemere o päť percent za liter a v prípade leteckého paliva až o osem percent za jeden liter.
Verejnú nadlimitnú súťaž na dodávku pohonných hmôt vyhlásili v máji 2018 uverejnením vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, ako aj v európskom vestníku. Jej víťazom sa na základe najnižšej ponuky stala spoločnosť Slovnaft a.s., s ktorou bude uzatvorená rámcová dohoda na obdobie štyroch rokov.
Celkový finančný limit na zákazku je 41 200 680 eur. Palivá budú nakupované na základe aktuálnych požiadaviek a dostupnosti zdrojov. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.
Viac k témam: Ministerstvo obrany SR, Peter Gajdoš, Slovnaft
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo obrany vysúťažilo lacnejšie pohonné látky, zverejnili aj názov víťaznej firmy © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Naživo: Opozícia chce odvolať Danka, ale mimoriadna schôdza možno ani nebude
Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas
Trump kritizuje Zelenského, dohoda s ním je vraj ťažšia než s Putinom
Syn zosadeného šáha sa hlási o slovo. Exilový korunný princ Rezá Pahlaví chce viesť Irán po páde režimu