Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Minister Sklenár prijal ponuku USA a podpísal dohodu o vozidlách JLTV 4×4 Oshkosh (video+foto)
Webnoviny 20. júl 2023 583
20.7.2023 (SITA.sk) - Modernizácia Ozbrojených síl SR pokračuje. Minister obrany Martin Sklenár vo štvrtok podpísal dohodu o prijatí ponuky Spojených štátov amerických na ľahké taktické viacúčelové vozidlá JLTV 4x4 Oshkosh.
Urobil tak za prítomnosti veľvyslanca Spojených štátov amerických v SR Gautama Ranu, prítomní boli aj predstavitelia spoločnosti Oshkosh, ktorá je výrobcom vozidiel. Podľa rezortu obrany ide o výhodný kontrakt v rámci podporných fondov Foreign Military Financing.
Správu budeme aktualizovať.
Viac k témam: Minister obrany SR, modernizácia armády, obrnené vozidlá 4x4 Oshkosh
Zdroj: SITA.sk - Minister Sklenár prijal ponuku USA a podpísal dohodu o vozidlách JLTV 4×4 Oshkosh (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u
Muž po útoku nožom prišiel o oko. Belfast následne zachvátili protiimigračné nepokoje – VIDEO