Nedeľa, 14. december 2025
Mimoriadne správy
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
- Streľba na pláži Bondi v Sydney si vyžiadala desať mŕtvych – VIDEO, FOTO
Minister Richter oceňuje, že Kia zamestnáva ľudí z úradov práce a nie zo zahraničia
ŽILINA 23. júna (WebNoviny.sk) – Minister práce Ján Richter oceňuje, že závod automobilky Kia pri Žiline sa aj pri nedostatku pracovnej sily snaží prioritne zamestnávať ľudí z úradov práce a nie zo zahraničia.
Odporúčame:
Miera nezamestnanosti na Slovensku ešte nikdy nebola nižšia, oznámil premiér Fico
„Kia nezvolila rovnaký spôsob riešenia tohto problému ako niektoré firmy na západe Slovenska, ktoré pokladajú za jedinú možnosť dovoz pracovnej sily z takzvaných tretích krajín. Tu sme našli pochopenie. Pochopenie urobiť v prvom rade všetko pre občanov Slovenskej republiky, ktorí sú evidovaní na úradoch práce a ktorí majú záujem pracovať,“ povedal minister práce Ján Richter po piatkovej návšteve závodu Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom pri Žiline.
Dajú možnosť aj zahraničným silám
Spoločnosť Kia podľa ministra už oslovila tisíce ľudí z úradov práce, ale očakávaný efekt to zatiaľ neprinieslo. „A preto prirodzene bude nevyhnutné dať súhlas pracovnej sile aj z takzvaných tretích krajín pre pracovné záležitosti tu v Žiline. Ale v prvom rade musíme mať všetci záujem a byť presvedčení, že sme v maximálnej miere urobili všetko, aby sme oslovili domácu pracovnú silu a dali šancu voľným, evidovaným nezamestnaným, aby sa mohli v týchto veľmi priaznivých podmienkach zamestnať,“ dodal Richter.
Pracovná príležitosť pre ďalšie regióny
Automobilka Kia tento mesiac rozhodla, že v spolupráci s úradmi práce bude oslovovať a zaškoľovať aj záujemcov o prácu zo vzdialenejších regiónov Slovenska, napríklad Kežmarku a Starej Ľubovne či Lučenca a Revúcej. „Tam, kde úrady práce evidujú väčšie počty ľudí, máme maximálny záujem vytvárať podmienky spoločne s firmou Kia, ktorá vytvára podmienky aj pre ubytovanie. My podporujeme mobilitu, aby ľudia prejavili záujem a prišli sem pracovať,“ povedal minister práce.
Viac k témam: Ján Richter, Kia Motors Slovakia, Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Richter oceňuje, že Kia zamestnáva ľudí z úradov práce a nie zo zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Severná Kórea poprela mučenie Otta Warmbiera, naďalej väznia troch Američanov
Keď sa brucho nadúva. Kniha, ktorá konečne hovorí nahlas o téme, o ktorej sa radšej mlčí
Atómové návyky: Workbook. Praktický návod, ktorý mení život po malých krokoch
Huliakovo ministerstvo zvyšuje investície do cestovného ruchu, návštevnosť dobieha rekordy