Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Minister Gál sa stretne so sudcom Lindtnerom, ktorý si mal písať s Marianom K.
18.10.2019 (Webnoviny.sk) - Minister spravodlivosti Gábor Gál sa v pondelok 21. októbra osobne stretne s predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom v súvislosti s medializovanou komunikáciou v aplikácii Threema. Následne oznámi ďalší postup. V pondelok sa zároveň minister stretne s premiérom Petrom Pellegrinim, ministerkou vnútra Denisou Sakovou, prezidentom Policajného zboru SR Milanom Lučanským, zástupcami Súdnej rady a Generálnej prokuratúry SR. „Minister spravodlivosti priblíži pripravovaný návrh opatrení, ktoré by mali napomôcť postupovať v prípadoch, s akými je justícia v súčasnosti konfrontovaná, efektívnejšie," uviedla hovorkyňa rezortu spravodlivosti Zuzana Drobová.
Z Threemy vyplýva, že s údajným objednávateľov vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Marianom K. mal dobrý vzťah aj predseda bratislavského súdu David Lindtner. Uviedol to denník Postoj, podľa ktorého sa predseda Okresného súdu Bratislava III David Lindtner s obvineným Marianom K. rozprával od jesene 2017 do jari 2018.
Preberali témy ako premlčanie objednávky vraždy Silvie Volzovej, účinná ľútosť pre Ladislava Bašternáka, ale aj Božie mlyny. Ako uviedol denník, Lindtner nie je medzi sudcami, ktorým polícia vzala mobilné telefóny pre podozrenie z kontaktov na Kočnera. Obaja si však podľa Threemy vymenili okolo 200 správ. Z ich komunikácie vyplýva, že sa minimálne raz stretli a viackrát si volali.
Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, minister spravodlivosti SR, sudca
Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Gál sa stretne so sudcom Lindtnerom, ktorý si mal písať s Marianom K. © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
U bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku zasahovala polícia
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov