Utorok, 6. máj 2025
Zamračené  9,8 °C
Mimoriadne správy

Mikulec odmieta tvrdenia o existencií skupiny koordinujúcej výpovede

 Webnoviny  30. máj 2021  365  
Mikulec odmieta tvrdenia o existencií skupiny koordinujúcej výpovede

30.5.2021 (Webnoviny.sk) - Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) tvrdí, že nie je pravda, že by existovala skupina, ktorá koordinuje výpovede a odmieta to. Podľa svojich slov dôveruje orgánom činným v trestnom konaní. Povedal to v dnešnej relácii televízie Markíza Na telo. Ako doplnil, nevie o žiadnych dôkazoch, ktoré by sa týkali ovplyvňovania vyšetrovaní.

Nemá dôvod spochybňovať sudcov, prokurátorov či vyšetrovateľov. Poukázal na to, že väzobné veci prešli prípravnými či odvolacími súdmi. Podotkol, že vydal pokyn, aby Úrad inšpekčnej služby preveril informácie, ktoré sú uvedené v správe Slovenskej informačnej služby (SIS).

Mikulcová predchodkyňa Denisa Saková (Hlas-SD) povedala, že keď počas mimoriadnej schôdze Národnej rady SR (NR SR) predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) čítal správu od SIS, bola v sále napätá atmosféra. „Všetky dôkazy, ktoré SIS má, zabezpečila zákonným spôsobom a môžu byť použité v trestnom konaní,” podotkla s tým, že to povedal šéf parlamentu.

Na otázku, či by svojim blízkym odporučili dať sa zaočkovať ruskou vakcínou Sputnik V, odpovedali obaja „áno”.

Viac k témam: prokurátor, sudcovia, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Mikulec odmieta tvrdenia o existencií skupiny koordinujúcej výpovede © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.